Alıntı Şartları

Chefmustafa.NET olarak bilginin, kimsenin tekelinde olmadığını düşünüyor ve bunu savunuyoruz. Burada yayımlanan içerikler yaş, dil, din, ırk grubu ayırt etmeksizin herkesin ortak malıdır. Burada yer alan içerikleri istediğiniz mecralarda bir kaç ufak şartla kullanabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz ve takipçilerimiz, burada yayımlanan içerikler saatlerce süren çalışmalar sonucu ortaya çıkıyor.

 

Yıllardır kaynağı belli olmayan şehir efsanelerine dayanan bir anlayış vardır. İçeriğinizde aktif link verdiğiniz takdirde SEO bakımından web sitenizin kötü etkileneceğini düşüncesidir. Değerli arkadaşlar sizi temin ederiz ki böyle bir şey yoktur. İçerikleriniz de kaynak göstermek ve aktif link vermek bilakis web sitenizin SEO kalitesini düşürmez aksine kat ve kat arttırır. Bunu 2004 yılından beri bu işin içinde birisi olarak söylüyorum.

Google, içeriğinizde aktif link gösterdiğinizde emin olun sizi daha çok sevecektir. Çünkü onun gözünde bu içerik – web sitesi, etkileşimli – aktif bir site imajı uyandırır. Dikkat ediniz ki footer yada içerik harici herhangi bir yeri kastetmiyoruz.

Dolayısıyla içerikleriniz de alıntılama yapmışsanız lütfen hem web sitenizin iyiliği için hemde içeriği üreten arkadaşın emeğine saygı için gerekli kaynakları gösteriniz.

Bu Yaziyi Paylaş :


Chef Mustafa