Kahreden Turizm …

BURADASIN

Harbiden bitti …

Turizm kış lokomotifi olarak bilinen Almanya’yıda bitirdik sonunda… 2016 yılında belki bir ihtimal doğrultusunda yaşananların ardından yapılan inceleme ve araştırmalarda turizm konusunda istek ve istikrarımız sürmedi … Biz turizm çalışanları olarak vergi mükellefiyetinde olanların işi de daha zorlaştı… resmen herkez krizde kapatılan otel üzerine otel yapılan yanlışlıklar tanıdığım bir çok arkadaşımı bunalımada sokmadı değil düşünüyoruz… ?

-Hani hoş bu saatten sonra en iyi bildiğimiz iş bu bunla geçinmeye devam ederiz dediğimiz anda gerek pozisyon itibari ve gerekse mesleki yükselme yaşadığımız YAZ – KIŞ çalışıyoruz dediğimiz zamanda tabi yine büyük hüsran şunuda anlamış değilim otelimize gelen misafirlerin içerisinde İSRAİL uyruklu olanlar var … Soruya gelelim biz Türkiye olarak İNSANİ yardımda bulunduğumuz bir ülkeye nasıl olur’da vatandaşı tatile gelir farazi konuşmuyorum … anlamakta zorluk ve güçlük çekiyorum … Kendim bire bir sohbet edip sormasam inanın ki HADİ BEE … derdim…  Şimdi gelelim anlık başlığımıza… GfK adlı araştırma kuruluşunun Almanya genelinde seyahat acentelerinden düzenli olarak derlediği verilere göre, yaz sezonu ürünlerinin yüzde 90’ını satan Alman seyahat acentelerinin satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,4’lük düşüş dikkat çekti.

 

Ağustos ayında 2017’nin Ağustos ayı çıkışlı seyahat satışlarında ise yüzde 18,1 gibi çok büyük düşüş olduğu dikkat çekti. Buna karşılık 2017 Temmuz’una yönelik satışlarda ise yüzde 0,3’lük artış görüldü. Aynı şekilde Ağustos ayında Paskalya tatiline denk gelen Nisan 2017’ye yönelik satışlarda ise 37,9’luk artış oldu. Buna karşılık Mart 2017 satışları ise Nisan ayına kaydırmalar nedeniyle yüzde 19,8 geçen yılın gerisinde kaldı.

Bu bağnazlık nedir … Birileri gerçekten kazanırken diğeri neden hep zedelenir … Şimdi onca yılı bunları yaşamak için mi çektik onca şeyin sıkıntısı bunlar için miydi  ? Bir filmde ki dediği gibi sonumuz sanırsam

”-BİR CİNNET HERŞEYİ HALLEDER” e kadar gidecek …

Bu Yazi Toplam da 87 Defa okundu


Bu Yaziyi Paylaş :


Chef Mustafa