Mürekkep balığından Hamile Kalan Kadın ….

BURADASIN

Ben ömrü hayatımda böyle birşey okumadım ki enteresan bilgiler bölümünede eklemeden geçmek istemedim şimdi ise korkunç olay detayları sizler ile…

Yer: Güney Kore. Başına talihsiz bir olay gelen karakterimiz ise 63 yaşında bir kadın.

Deniz ürünlerini temizlemeden ve pişirmeden çiğ olarak tüketmeyi seven bu kadının başına öyle bir şey geliyor ki tıp dünyası bile hayretler içinde kalıyor.

Dil ve diş etlerinde acı dolu ısırıklar hissetmesi sebebiyle doktora giden 63 yaşında bir kadın…

 

Güney Kore’de yaşayan 63 yaşındaki bir kadın aralarında mürekkep balığının da olduğu deniz ürünlerini iç organlarını temizlemeden tüketiyor. Üstüne üstlük hiçbirini de pişirmiyor.

Bunun üzerinden kısa bir süre geçiyor ve kadın dil ve diş eti üzerinde sürekli olarak ısırıklar hissetmeye başlıyor. Isırma hissi hızlıca büyük acı veren bir duruma dönüşüyor ve kadın soluğu hastanede alıyor.

Asıl sürpriz bu noktadan sonra yaşanıyor.

Kadının ağzında 12 adet sperm içeren mürekkep balığı spermatofor kapsülleri bulunuyor

 

Doktorların kadını muayene etmesiyle şaşırtıcı bir gerçek ortaya çıkıyor. Doktorlar kadının ağzında 12 adet küçük iğne benzeri sperm örneklerine rastlıyorlar. Bu örnekleri inceleyen uzmanlar ise kadının ağzında bulunan bu maddelerin sperm içeren mürekkep balığı spermatofor kapsülleri olduğunu ve Todarodes pacificus cinsi Japon uçan mürekkep balığına ait olduğunu tespit ediyorlar.

Talihsiz kadının mürekkep balığının iç organlarını iyice temizlemeden yemesi sonucu ağzında canlı kalan spermatoforlar yerleşmek için yumuşak bir doku aramış ve dil ile diş etine yerleşmiş.

Bu bir garip hamilelik vakası ise sonradan tıp dergilerinde yer alarak tarihe de geçti. Bir bilimsel incelemesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazi Toplam da 51 Defa okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Mürekkep balığından Hamile Kalan Kadın …. Konusuna Ait Etiketler


Chef Mustafa